Szukamy Mamy 2017

Kampania, Kreacja, Strategia

KOLEJNA EDYCJA SZUKAMY MAMY

Jak żyć po wielkim sukcesie w 2016?

Po roku od sukcesu Szukamy Mamy 2016, SOS Wioski Dziecięce poprosiły nas o kontynuację kampanii. Cel wciąż jest ten sam – nakłonić ludzi, którzy chcieliby zostać rodzicami zastępczymi do kontaktu z SOS.

STRATEGIA

Mówi się, że jeśli coś dobrze działa, nie trzeba tego zmieniać. Jak okazało się w zeszłym roku, insight mówiący o tym, że ludzie boją się odpowiedzialności związanej z adopcją jest strzałem w dziesiątkę, co potwierdziły zgłoszenia oraz nagrody branżowe. Dlatego konsekwentnie szukamy rodziców, którzy nie są idealni – bo takich nie ma. Szukamy normalnych rodziców. Rezultaty zeszłorocznej kampanii pokazały, że komunikat dobrze niweluje barierę kontaktu z Wioskami Dziecięcymi SOS. Dzięki niemu ilość zgłoszeń pozostaje wysoka.

KREACJA

Scenariusz spotu powstał w kościele w Białymstoku, podczas ślubu naszych przyjaciół.

Szukając świeżego podejścia, zdecydowaliśmy się na pokazanie z pozoru błahej sytuacji, która może uświadamiać jak wygląda codzienność podopiecznych stowarzyszenia. Tak powstała historia Janka, który po szkole wybrał się ze swoimi kumplami zagrać „w nogę”. Niestety po każdego z nich sukcesywnie przychodzą rodzice i na końcu Janek pozostaje sam. Niestety nie ma już rodzica, który zawołałby go do domu.

CO POWSTAŁO?

Wspólnie w Film Fiction przygotowaliśmy spot na 2017 rok. Strona www która została przygotowana na poprzednią akcję, otrzymała lifting, oraz nowy kontent. Dopełnieniem akcji są key visuale, które znalazły się w kreacjach banerowych, mailingach a także na nośnikach Outdoor-owych.