SOS Wioski Dziecięce – Święta to rodzina

Kampania, Strategia

#ŚWIĘTATORODZINA

Święta to rodzina. Nie mają jej tysiące dzieci w Polsce - to hasło przewodnie najnowszej kampanii świątecznej, którą przygotowaliśmy dla stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

STRATEGIA

Kampania “Święta to rodzina” zwraca uwagę na najwyższą wartość, o której czasem zapominamy w świątecznym natłoku obowiązków. Nie liczą się prezenty czy pięknie udekorowany stół wigilijny. Liczy się fakt, że w jednym miejscu, tuż obok nas znajdują się najbliższe i najważniejsze dla nas osoby, bez których święta Bożego Narodzenia nie miałyby sensu. Święta to rodzina, a tysiące dzieci w Polsce jej nie mają i spędzają święta w samotności.  

Celem kampanii “Święta to rodzina” jest nakłonienie odbiorców do przekazywania Wioskom Dziecięcym SOS darowizn dzięki którym stowarzyszenie będzie w stanie zorganizować pierwsze święta dla dzieci trafiających pod ich opiekę.

CO POWSTAŁO

Kampania będzie promowana przede wszystkim przez 15 sekundowy spot, w którym samotna mała dziewczynka, 7-letnia Hania, trzyma narysowany przez siebie obrazek przedstawiający kolację wigilijną, o której marzy, a której nigdy wcześniej nie doświadczyła. “Święta mogę sobie tylko narysować” – mówi bohaterka, która ma nadzieję, że nadchodzących świąt nie spędzi już w samotności.

W rolę Hani wcielą się także znane osoby będące ambasadorami Wiosek Dziecięcych SOS. W swoich profilach społecznościowych będą publikować zdjęcia, na których trzymają rysunek Hani i oznaczać je tagiem #świętatorodzina. Dodatkowo każdy użytkownik będzie mógł pobrać rysunek trzymany w spocie przez Hanię, wydrukować go, zrobić sobie z nim zdjęcie i opublikować w swoich kanałach społecznościowych. Rysunek jest do pobrania na stronie www.dziecisos.org, na której można przekazać darowiznę dla dzieci takich jak Hania. Na potrzeby kampanii przygotowaliśmy również KV, bazujący na stworzonym wcześniej spocie.