Napisz do nas

DZIADEK NIE LUBI CIASTECZEK

Ale musi je mieć
na wypadek wizyty wnuczków
Cookies na tej stronie
gulf gulf

Pomaganie jest fajne

STRATEGIA

Pomaganie jest prostsze niż się nam wydaje. Codziennie mamy dziesiątki okazji, by choć na chwilę uczynić czyjeś życie łatwiejszym.

Trudność polega na tym, aby te okazje do pomagania dostrzec i wykorzystać. Warto się tego nauczyć, bo pomaganie niesie korzyści dla obu stron.

Chcąc zwrócić uwagę społeczeństwa na to, ile radości daje pomaganie, Bank BGŻ BNP PARIBAS wystartował z kampanią społeczną „Pomaganie jest fajne”.

Specjalnie na jej potrzeby powstała nowa wersja utworu Ewy Bem „Podaruj mi trochę słońca” w wykonaniu Natalii Przybysz. Piosence towarzyszy trzyminutowy teledysk z udziałem wolontariuszy Szlachetnej Paczki oraz osób, które nie tylko pomagają, ale i same korzystają z pomocy.

Pozytywne wideo stało się inspiracją do stworzenia internetowego Asystenta Pomagania, czyli narzędzia w messengerze na facebookowym profilu BGŻ BNP PARIBAS.

KREACJA

Asystent Pomagania to BOT, który zaprasza do udziału w 3-tygodniowym „wyzwaniu pomagania”, dzięki czemu pomaga zbudować nawyk niesienia innym pomocy na co dzień.

Dwadzieścia jeden inspirujących, zabawnych i nieoczywistych „misji” uczy nas jak dostrzegać szanse na pomaganie i robić z nich użytek. Asystent Pomagania skrupulatnie zlicza punkty za zadania i przyznaje odznaki, które można udostępniać na swoim profilu na Facebooku.

Do współpracy przy realizacji kampanii zaproszono rysowników: Ewę Geruzel, Małgorzatę Detner i Izę Dudzik. Efektem jest 13 unikalnych ilustracji, które inspirują do pomagania na różny sposób w ramach codziennych zadań od Asystenta Pomagania.

Przygotowaliśmy całą komunikację akcji w social mediach.

Akcja promocyjna Asystenta Pomagania objęła kilkadziesiąt postów na Facebooku oraz Instagramie wykorzystujących ilustracje, animacje ilustracji, fragmenty teledysku oraz teasery od influencerów. Użytkownicy Facebooka mogą również dołączać do specjalnego eventu „Pomaganie jest fajne”.

Kampanię wsparli także influencerzy: Unboxall i Karolina Pilarczyk, którzy przygotowali spoty ze specjalnie opracowanymi przez siebie zadaniami dla aspirujących pomagaczy. W czasie trwania kampanii spoty influencerów będą dostępne tylko dla biorących udział w zabawie jako ekskluzywny kontent – i dopiero po zakończeniu kampanii zostaną upublicznione trafiając na kanały własne ich autorów.

WYNIKI KAMPANII

Efektem kampanii była ogromna liczba odpowiedzi i interakcji

Nasza kampania okazała się najbardziej angażującą w historii profilu marki. Wzrosła liczba interakcji na samym profilu oraz kontakt z marką z wykorzystaniem mediów społecznościowych. 

⟵  Wróć do listy