Dzięki kampanii fundacja zwiększyła wpłaty o ponad 60% rdr
Efekty kampanii przełożyły się nie tylko na wizerunek, ale także na wzrost pieniędzy przekazanych w ramach 1% podatku do ponad pół miliona złotych.
Efekty kampanii przełożyły się nie tylko na wizerunek, ale także na wzrost pieniędzy przekazanych w ramach 1% podatku do ponad pół miliona złotych.
Kampania została nagrodzona za efektywność w konkursie Effie i Golden arrow. Za warstwę wizualną otrzymała kreaturę.
Jeśli o to nie zadbamy, nasze prawa mogą być nam odebrane w najmniej spodziewanym momencie.
Ten insight posłużył nam podczas pracy nad spotem dla Centrum Praw Kobiet, dotyczącym kampanii „Doładuj prawa kobiet o 1%”.
Część z nich sprawiała, że prawa te rosły w siłę, inne jedynie je osłabiały. Zupełnie jak w baterii telefonu, która została poniekąd symbolem kampanii.
W spocie pojawia się wiele odniesień do najnowszych wydarzeń: czarnych marszy, trybunału Julii Przyłębskiej, wypowiedzenia konwencji stambulskiej czy brutalności policji wobec uczestniczek protestów.
By to zrobić potrzebowaliśmy jednak utalentowanej lektorki, która swoim głosem podkreśli wagę sytuacji.
Zdecydowaliśmy się na współpracę z Liną Esco – aktorką, reżyserka, producentką i przede wszystkim aktywistką na rzecz praw kobiet. Lina jest też organizatorką akcji Free the Nipple, której zadaniem jest walka o równouprawnienie płci.
Sprawdźcie jak wybrzmiewa nasz spot z głosem podłożonym przez Linę.
Komunikację oparliśmy przede wszystkim na Instastories, gdzie pojawiały się zarówno kadry z głównego spotu, jak i jego krótkie, kilkusekundowe fragmenty. Cały film pojawił się też Instagramie i Facebooku głównego oddziału Centrum.
Do akcji dołączyły wszystkie profile miejscowych filii Centrum Praw Kobiet. Każdy z nich opublikował przygotowane wcześniej cover photo oraz spot, który profile przypinały na górę feeda.