Napisz do nas

DZIADEK NIE LUBI CIASTECZEK

Ale musi je mieć
na wypadek wizyty wnuczków
Cookies na tej stronie
gulf gulf

Doładuj prawa kobiet o 1%

STRATEGIA

Prawa nigdy nie są nam dane raz na zawsze. Trzeba o nie walczyć, głośno o nich krzyczeć i stale dbać o ich „doładowywanie”.

Jeśli o to nie zadbamy, nasze prawa mogą być nam odebrane w najmniej spodziewanym momencie.

Ten insight posłużył nam podczas pracy nad spotem dla Centrum Praw Kobiet, dotyczącym kampanii „Doładuj prawa kobiet o 1%”.

KREACJA

W kampanii pokazaliśmy najważniejsze momenty we współczesnej historii Polski, które dotyczyłyby praw kobiet.

Część z nich sprawiała, że prawa te rosły w siłę, inne jedynie je osłabiały. Zupełnie jak w baterii telefonu, która została poniekąd symbolem kampanii. 

W spocie pojawia się wiele odniesień do najnowszych wydarzeń: czarnych marszy, trybunału Julii Przyłębskiej, wypowiedzenia konwencji stambulskiej czy brutalności policji wobec uczestniczek protestów. 

Od samego początku byliśmy pewni, że chcemy dotrzeć z naszym przekazem poza granice Polski i pokazać obecną sytuację Polek całemu światu.

By to zrobić potrzebowaliśmy jednak utalentowanej lektorki, która swoim głosem podkreśli wagę sytuacji. 

Zdecydowaliśmy się na współpracę z Liną Esco – aktorką, reżyserka, producentką i przede wszystkim aktywistką na rzecz praw kobiet. Lina jest też organizatorką akcji Free the Nipple, której zadaniem jest walka o równouprawnienie płci.

Sprawdźcie jak wybrzmiewa nasz spot z głosem podłożonym przez Linę.

KOMUNIKACJA W SOCIAL MEDIA

Niemal każdego dnia w stories CPK pojawiały się grafiki zachęcające do zrobienia screena ekranu i zapisania numer KRS fundacji.

Komunikację oparliśmy przede wszystkim na Instastories, gdzie pojawiały się zarówno kadry z głównego spotu, jak i jego krótkie, kilkusekundowe fragmenty. Cały film pojawił się też Instagramie i Facebooku głównego oddziału Centrum. 

Do akcji dołączyły wszystkie profile miejscowych filii Centrum Praw Kobiet. Każdy z nich opublikował przygotowane wcześniej cover photo oraz spot, który profile przypinały na górę feeda. 

⟵  Wróć do listy