Napisz do nas

DZIADEK NIE LUBI CIASTECZEK

Ale musi je mieć
na wypadek wizyty wnuczków
Cookies na tej stronie
gulf gulf

Równość w domu

STRATEGIA

Szacuje się, że kobiety poświęcają około 160h miesięcznie na zajmowanie się domem. To dodatkowy etat, którego nie dzielą z mężczyznami.

Jak pokazują badania CBOS, obowiązki takie jak pranie, gotowanie oraz wychowywanie dzieci wciąż spoczywają prawie wyłącznie na kobietach. Oto jak dzielą się obowiązki: Przykłady:

Pranie = 2% wyłącznie mężczyzna oraz 82% wyłącznie kobieta
Prasowanie = 6% wyłącznie mężczyźni oraz 81% wyłącznie kobieta 

Gotowanie = 5% wyłącznie mężczyźni oraz 65% wyłącznie kobieta 

KAMPANIA

Prowokacyjnie stworzyliśmy fikcyjne produkty gospodarstwa domowego, które są… BARDZO BARDZO męskie.

Przygotowaliśmy serię grafik prezentujących fikcyjne produkty urządzenia do sprzątania oraz środku czystości. Wśród nich znajdziemy odkurzacz-bolid prosto z Formuły 1, żrący, męski płyn do mycia szyb z wyciągiem z meksykańskiego kaktusa, płyn do mycia naczyń z piwną pianą oraz ważący 55 kilogramów mop, idealnie łączący sprzątanie z treningiem. Kreacje swoją absurdalnością zwracają uwagę na temat nierównego podziału obowiązków. 

Na ulicach największych polskich miast zawisły billboardy prezentujące nasze grafiki. Reklamy trafiły także do magazynów dla kobiet i mężczyzn.

- KOMUNIKACJA W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH

W social mediach zaprezentowaliśmy dodatkowe angażujące formaty oraz współpracowaliśmy z influencerami.

W social mediach kampania realizowana była na profilach Centrum Praw Kobiet w serwisach Facebook, Instagram oraz Twitter. Tam użytkownicy mogli zapoznać się ze specyfikacją produktów oraz ich nowatorskimi funkcjami. Na Instagramie stworzyliśmy także łańcuszek zachęcający kobiety do pokazania, na co przeznaczyłyby 80 godzin, gdyby podział obowiązków w ich domu był równy.

Wywołaliśmy dyskusje

Informacje o kampanii zostały przekazywane przez największe polskie portale, m.in. Forbes Polska, Glamour, Onet, Interia, Wysokie Obcasy.

O kampanii pisały zarówno portale branżowe, jak i największe polskie serwisy. Odnotowaliśmy także bardzo dużą liczbę wzmianek o kampanii oraz udostępnień postów Centrum Praw Kobiet na profilach prywatnych użytkowników. 

Kampania stała się zapalnikiem dyskusji na temat równego podziału obowiązków domowych. 

WYNIKI

ROI kampanii wyniósł 900%

Każda złotówka wydana na kampanię zarobiła 9 zł na rzecz Centrum Praw Kobiet. Kampania cieszyła się dużą popularnością w mediach społecznościowych, czasopismach kobiecych oraz popularnych portalach, dając nam darmowy zasięg. 

⟵  Wróć do listy