Napisz do nas

DZIADEK NIE LUBI CIASTECZEK

Ale musi je mieć
na wypadek wizyty wnuczków
Cookies na tej stronie
gulf gulf

Back to school

STRATEGIA

Aż 70% rodziców deklaruje, że wyda na wyprawkę szkolną więcej niż przed rokiem. Powodem jest przede wszystkim inflacja i ogólny wzrost cen*

Sezon zakupów szkolnych dla rodziców oznacza nierzadko przysłowiowy ból głowy. By oszczędzić im stresu, Empik zadbał nie tylko o szeroką i jakościową ofertę, z której są znani, ale również o liczne okazje cenowe i promocje.
Chcieliśmy zwrócić się z komunikacją przede wszystkim do rodziców i dzieci, którzy do tej pory wyprawkę szkolną kupowali w dyskontach i tańszych księgarniach.

Naszym zadaniem był odczarowanie opinii, która nieco przywarła już do Empiku: wysoka jakość, wysokie ceny. Dlatego hasło, którym graliśmy w kampanii brzmiało: „Taniej niż myślisz.”

*badanie SW Research Agencji Badań Rynku i Opinii na zlecenie Empiku.

KREACJA

Na potrzeby kampanii przygotowaliśmy cztery, 15-sekundowe spoty TV. Każdy z nich zaczynał sprzedawca słowami: „Artykuły szkole w Empiku taniej niż myślisz”.

Akcja filmów dzieje się w salonie Empiku, a do historii została wpleciona postać sympatycznego sprzedawcy, który w nienachalny i zabawny sposób odpowiada na obawy klientów związane wysokimi wydatkami na wyprawkę szkolną.

To całkiem nowe podejście do komunikacji ze strony Empiku. Spoty swoim humorem i szybkimi płentami przypominają TikTokowe scenki. W dodatku po raz pierwszy marka komunikuje niskie ceny na równi z wysoką jakością. 

KREACJA

Podczas przygotowywania spotów pracowaliśmy jednocześnie nad sesją zdjęciową i materiałami graficznymi, które zostały wykorzystane w digitalu oraz POS-ach.

Efekty naszej pracy można było zobaczyć na platformie Empik.com, w mediach społecznościowych, aplikacji oraz na banerach promocyjnych. 

Kreacje pojawiły się także w salonach Empiku i gazetkach promocyjnych, dostępnych w sklepach w całej Polsce.  

⟵  Wróć do listy