Napisz do nas

DZIADEK NIE LUBI CIASTECZEK

Ale musi je mieć
na wypadek wizyty wnuczków
Cookies na tej stronie
gulf gulf

Kopalnia Soli Wieliczka

Kopalni Soli Wieliczka to jeden z najbardziej prestiżowych polskich obiektów turystycznych. Przygotowanie strategii komunikacji dla tego wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO obiektu było dla nas ogromnym zaszczytem.

ANALIZA STANU OBECNEGO

Naszą współpracę z marką rozpoczęliśmy od szczegółowej analizy badań ilościowych oraz etnograficznych.

Przeprowadziliśmy także kilkadziesiąt pogłębionych wywiadów indywidualnych z przedstawicielami istotnych – z punktu widzenia marki – grup społecznych: turystów krajowych i zagranicznych, właścicieli biur podróży i organizatorów szkolnych wycieczek, kuracjuszy i lekarzy, biznesmenów i członków lokalnej społeczności. Etap analityczny dopełniliśmy zebraniem internetowych wzmianek na temat marki oraz analizą komunikacji marek konkurencyjnych, analizą trendów i dostępnych raportów dotyczących turystyki.

ARCHITEKTURA MARKI

Mnogość produktów i usług oferowanych w kompleksie Kopalni Soli Wieliczka wymagała poukładania.

Opracowując architekturę marek, ustaliliśmy hierarchię między marką główną i markami produktowymi. Wprowadziliśmy nowe pozycjonowanie i targetowanie dla Trasy Turystycznej, Trasy Górniczej, Eventów oraz Uzdrowiska. Każda z marek zyskała także dokładnie opisane segmenty grup docelowych oraz dedykowane jej kanały i harmonogram komunikacji.

STRATEGIA KOMUNIKACJI

Bazując na wcześniejszych etapach zbudowaliśmy spójny parasol komunikacyjny dla marki głównej i marek produktowych.

Analizując badania odkryliśmy, że siedemsetletnia historia oraz ikoniczny status dla polskiej tożsamości i kultury są jednocześnie głównym atutem Kopalni Soli Wieliczka, jak i jej największym obciążeniem. Szczególnie wśród młodszych grup docelowych obiekt odbierany jest raczej jako zespół muzealny. Nowe pozycjonowanie musiało zatem utrzymać renomę obiektu unikalnego na skalę światową oraz wyjątkowego dla polskiej historii i kultury, a jednocześnie dobudować do jego percepcji aspekt empirycznego doświadczania i emocjonującej wycieczki.

KREACJA

Stworzyliśmy big ideę komunikacyjną - „Kopalnię Tajemnic” - jest to miejsce pełne sekretów, które czekają na aktywne odkrycie przez zwiedzających.

Opracowane przez nas wytyczne dla komunikacji oparliśmy na obietnicy doświadczania na własnej skórze różnych aspektów związanych z przebywaniem w autentycznej kopalni: niezwykłego klimatu podziemi, tajników wydobywania soli, sekretów wielowiekowej historii oraz naturalnego piękna tego miejsca.

MIERZENIE SKUTECZNOŚCI

Każde działanie Kopalni Soli Wieliczka będzie poddane kontroli i ocenie.

W tym celu opracowaliśmy harmonogram działań marki, metodę badania każdego etapu komunikacyjnego oraz KPI dla każdego z kanałów. W tym celu posłużyliśmy się modelem Passive-Active, który dzieli ścieżkę konsumenta na dwa główne okresy.

⟵  Wróć do listy