fbpx
⟵  Wstecz

DZIADEK NIE LUBI CIASTECZEK

Ale musi je mieć
na wypadek wizyty wnuczków
Cookies na tej stronie
gulf gulf

Odbierz telefon

STRATEGIA

Uczestnik festiwalu ma możliwość wejścia w skórę pracowników CPK, odbierających telefon wsparcia.

Centrum Praw Kobiet potrzebuje dodatkowego finansowania by prowadzić swoją statutową działalność. Pieniądze wpłacane przez darczyńców są przekazywane w dużej części na utrzymanie telefonów wsparcia i pomocy dla kobiet zagrożonych przemocą domową. Chcąc zachęcić festiwalowiczy Open’er i Pol&Rock do późniejszych wpłat datków, poprosiliśmy ich o odebranie kilku telefonów, które w CPK dzwonią cały czas.

MECHANIKA AKCJI

Zachęciliśmy ludzi do odebrania dzwoniących telefonów. Każdy z nich po podniesieniu słuchawki odtworzył inne nagranie imitujące telefon od kobiety co CPK.

W namiocie CPK rozbitym w przestrzeni festiwalowej stworzyliśmy specjalną instalację, która składała się z 5 specjalnie przerobionych aparatów telefonicznych, które po podniesieniu słuchawki odtwarzały przygotowane przez nas nagrania. Każdy z przechodzących festiwalowiczów był zaproszony do podniesienia słuchawki i wysłuchania jednej z historii.

MECHANIKA AKCJI

Stworzyliśmy od podstaw 5 nagrań bazujących na historiach prawdziwych motywach.

Historie zostały napisane i wyreżyserowane tak, aby sprawiały wrażenie autentycznych nagrań. Każdy z telefonów został podpisany datą, w której miała odbyć się rozmowa, co nadawało autentyczności nagraniu. W ten sposób pokazaliśmy prawdziwe problemy kobiet, które zgłaszają się do Centrum Praw Kobiet oraz zachęciliśmy uczestników festiwalu do wsparcia CPK. Dla wielu osób akcja stała się zachętą do dyskusji z przedstawicielami fundacji.

MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE

Użytkownicy Instagrama także mogli wysłuchać historii podopiecznych CPK.

Akcja „Odbierz telefon” była obecna także w mediach społecznościowych, na profilu Centrum Praw Kobiet na Instagramie. Użytkownicy mieli możliwość wysłuchania tych samych nagrań, co uczestnicy festiwalu. Cała akcja wywołała szereg wzmianek i udostępnień wśród influencerów. Wśród nich pojawiała się też jedna, szczególna – nasze nagrania trafiły do największego polskiego podcastu związanego z tematyką równouprawnienia płci – Tu Okuniewska – moje przyjaciółki idiotki.

⟵  Wróć do listy