Napisz do nas

DZIADEK NIE LUBI CIASTECZEK

Ale musi je mieć
na wypadek wizyty wnuczków
Cookies na tej stronie
gulf gulf

Social media w 2022 roku

STRATEGIA

Pukka (czyt. Paka) to zioła i napary, które niedawno pojawiły się na rynku polskim. Twórcy marki od początku jej istnienia stawiają na ziołolecznictwo, etyczny biznes i ekologię w szerokiem znaczeniu.

To właśnie te wartości, a także piękne opakowania produktów Pukka podkreślamy na każdym kroku.

Chcemy, by marka kojarzyła się z jakością, ideałami mindfullness, uprawianiem jogi, medytacją i produktem opartym na wiedzy specjalistów.

KREACJA

Wrzesień uznawany jest za miesiąc jogi - dyscypliny mocno związanej z Pukka i jej misją. By szerzyć świadomość o dobroczynnym wpływie jogi, zorganizowaliśmy konkurs na Instagramie skierowany zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych joginów.

Celem konkursu było dotarcie do fanek jogi, a także pośrednio, wzrost liczby followersów na instagramowym profilu marki.

Podczas aktywacji opublikowaliśmy 13 dodatkowych postów, które przybliżały odbiorcom popularne asany jogowe oraz przypominały o konkursie. W promocji wykorzystaliśmy także influencer marketing.

Zadaniem uczestników było odpowiedzenie na pytanie: jaką zmianę w Twoim życiu dała Ci joga lub jaką zmianę chciałabyś, żeby Ci dała? Dla zwycięzców przygotowaliśmy zestawy ze sprzętem jogowym i medytacyjnym, a także produkty Pukka.

Za sprawą konkursu i jego promocji liczba obserwujących profil Pukka na Instagramie wzrosła o ponad 800 nowych osób, a zasięg profilu był wyższy o niemal 70%.

KREACJA

Praktyka wdzięczności skupia się na tym co mamy, zamiast na tym czego nam brakuje. Uczy nas doceniania i kochania, a dzięki stałej praktyce znacznie poprawia komfort życia i ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne.

Dlatego zaprojektowaliśmy Kalendarz Wdzięczności, który w dwóch wersjach kolorystycznych był dostępny do pobrania z polskiej strony Pukka.

Na profilach codziennie, przez 21 dni (ponoć tyle wystarczy do wykształcenia nawyku) publikowaliśmy afirmacje wdzięczności, które miały inspirować odbiorców do uzupełniania kalendarzy. Pojawiły się też puste szablony, służące do samodzielnego wypełnienia i udostępnienia w swoich SoMe.

Do akcji zaprosiliśmy influencerki, które opowiadały o swojej praktyce wdzięczności i zachęcały po pobierania kalendarzy.

KREACJA

Marka Pukka już w przeszłości współpracowała z aplikacją medytacyjną INTU. Postanowiliśmy wykorzystać tę cenną znajomość i wspólnie przygotowaliśmy transmisję live, w której połączyliśmy ziołolecznictwo, produkty Pukka i medytację na żywo.

Live zorganizowaliśmy na platformie Click Meeting, a wcześniejsze zapisy umożliwialiśmy za pośrednictwem wydarzenia na Facebooku.

Podczas spotkania specjalistka ds. ziołolecznictwa i medycyny chińskiej opowiadała o tym, jak dobierać produkty Pukka, a następnie Michał (właściciel aplikacji INTU) przeprowadził uczestników przez sesję medytacji relaksacyjnej, poprzedzoną praktyką oddechu.

Już w trakcie wydarzenia wiedzieliśmy, że musimy powtórzyć je w przyszłości!

KREACJA

Poza kampaniami Dziadek do orzechów jest odpowiedzialny za prowadzenie stałej komunikacji na Instagramie i Facebooku Pukka.

Na profilach zawsze kierujemy się zasadą, by publikacje były spójne z duchem marki, a ten zawsze jest mocno wyczuwalny.

Obserwujemy konta Pukka obecne w innych krajach i czerpiemy z nich mnóstwo inspiracji.

Dzięki temu Pukka zachowuje swoją unikatowość, jakość i piękno.

⟵  Wróć do listy