Napisz do nas

DZIADEK NIE LUBI CIASTECZEK

Ale musi je mieć
na wypadek wizyty wnuczków
Cookies na tej stronie
gulf gulf

So you? So Food!

STRATEGIA

W codziennych zmaganiach ulgę przynoszą konkretne rozwiązania, które zdejmują z nas presję w pełnym zadań dniu. Dlatego komunikujemy So Food jako pewną i zdrową odpowiedź na wyzwania codzienności.

Codzienność konsumentów So Food to spore wyzwanie. Ich dzień jest pełen zajęć. Trzeba odebrać dziecko z przedszkola, skończyć projekt, zdążyć na zajęcia, a po tym wszystkim jeszcze nie zapomnieć o treningu i nadrobieniu nowego serialu.

Przy tak napiętym harmonogramie najlepiej jest zminimalizować liczbę koniecznych wyborów, by móc skupić się na tym, co najważniejsze. Dlatego jeśli nie chcesz planować kolejnych posiłków odpowiedź jest prosta: So Food!

NARRACJA

Stworzyliśmy unikalny dla marki język komunikacji.

Zderzamy potrzeby i wyzwania codzienności z odpowiedzią, którą jest marka.

Dłuuugi dzień? So Food!

Punktem wyjścia są potrzeby konsumentów, które pokrywają się z benefitami produktów So Food i kontekstami spożycia.
Zadajemy użytkownikom retoryczne pytania, na które odpowiedzią jest wygodny i zdrowy posiłek So Food:

Długi dzień? So Food!
Pora na trening? So Food!
100% naturalności? So Food!

GRUPY DOCELOWE

W procesie strategicznym wyszczególniliśmy trzy główne segmenty grup docelowych, związanych z kontekstami spożycia oraz stylem i etapem życia. Są to studenci, młode pary oraz zabiegani rodzice.

Różne grupy to różne wyzwania, dlatego starannie podchodzimy do promocji każdego posta, by idealnie wpasował się w potrzeby swoich odbiorców.

Ustalamy też plan komunikacji w taki sposób, aby odpowiednio i w zależności od potrzeby balansować liczbę treści dla danej grupy np. w okresie wakacyjnym publikować mniej treści dla studentów.

KREACJA

Ustaliliśmy kod wizualny, na którym oparliśmy kreację poszczególnych postów. Stworzenie takiej struktury nadaje rytm komunikacji, dzięki czemu jest ona estetyczna, bogata w treści oraz charakterystyczna dla marki.

Przygotowujemy proste kontekstowe zabawy słowem i nazwami produktów, które są dopasowane do kontekstów spożycia i stylu życia konsumentów.

W grafikach gramy kolorem zielonym (który „wyciągnęliśmy” wprost z logo marki So Food) oraz kolorem dopełniającym, który nawiązuje do packshotów. Całości dopełnia oryginalny font, który współgra z aplą białego koloru w logo 
i przyciąga uwagę.
Tablica na Instagramie stanowi sama w sobie wizualną wizytówkę marki dla każdego konsumenta, który odwiedzi nasz profil.

⟵  Wróć do listy