fbpx
Napisz do nas

DZIADEK NIE LUBI CIASTECZEK

Ale musi je mieć
na wypadek wizyty wnuczków
Cookies na tej stronie
gulf gulf

Zdradź swój bank

STRATEGIA

„Zdradź swój bank” - to proste podsumowanie briefu okazało się punktem wyjścia dla scenariusza spotu reklamowego.

Komunikacja kredytów gotówkowych jest podzielona pomiędzy dwa typy graczy. Banki – które kredytów udzielają, oraz porównywarki – które do banków kierują.

Osoby biorące kredyty po raz pierwszy i w szczególności osoby bogatsze, biorące kredyty o wyższej wartości, w znakomitej większości korzystają z ofert „swojego” banku. Uważają, że z racji na długość relacji „ich bank” zaproponuje im najlepsze warunki kredytu. 

To przeświadczenie wpływa na to, że ludzie nie sprawdzają ofert konkurencji.

SPOT REKLAMOWY

W życiu prywatnym zdecydowanie bardziej opłaca się stałość w uczuciach. Jednak jeżeli chodzi o wybór kredytu, lepiej rozejrzeć się za inną ofertą.

Aby dosłownie zaprezentować ideę „rozglądania się za innymi ofertami” postanowiliśmy oprzeć nasz spot na popularnym internetowym memie „distracted boyfirend”, na którym mężczyzna spaceruje ze swoją dziewczyną, ale w ostentacyjny sposób odwraca się za inną kobietą, idącą z drugiej strony. 

Spot pokazuje jak toczyła się historia pary do momentu słynnego ujęcia. Gdy akcja spotu dochodzi do tego zdarzenia, pojawia się stopklatka oraz napisy sugerujące, w jakiej pozycji jesteś Ty, wobec kredytu w swoim banku oraz kredytu w innym banku,  

Całość została wyreżyserowana w taki sposób, aby jak najwierniej odtworzyć sytuację ze znanego mema. 

⟵  Wróć do listy
Wordpress Popup Plugin Free