Napisz do nas

DZIADEK NIE LUBI CIASTECZEK

Ale musi je mieć
na wypadek wizyty wnuczków
Cookies na tej stronie
gulf gulf

Young creatives

STRATEGIA

Organizacja gali wręczenia nagród Young Creatives Cannes z powodu pandemii była niemożliwa.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że nie możemy organizować dużych imprez, a do takich zawsze należało wręczenie nagród Young Creatives Cannes. Postanowiliśmy znaleźć sposób, aby przenieść finał polskiej edycji konkursu do digitalu.

GALA

Galę YCC 2020 postanowiliśmy przenieść na antenę radia!

Weszliśmy we współpracę z newonce.radio, które w piątek 15 maja 2020 o 20:00 udostępniło nam swoją antenę. Poza samą audycją w radio, gala była także transmitowana wraz z video live stream na facebookowym profilu Klubu Twórców Reklamy KTR. W studiu newonce przy mikrofonach zasieli Bartek Czarnkowski oraz z ramienia KTR Kuba Sagan. W trakcie audycji na żywo dzwoniliśmy do zwycięzców danych kategorii konkursowych. Zwycięzcy mogli nie tylko wyrazić swoją radość, podzielić się ze słuchaczami szczegółami swojego projektu, ale także pozdrowić kogoś na antenie. Po ogłoszeniu wyników wygrani przenosili się do pokoju zwycięzców w komunikatorze Zoom, w którym mogli porozmawiać z innymi nagrodzonymi oraz pozować do pamiątkowej fotografii.

Cały event komunikowany był na Faceobooku i Instagramie, gdzie umieściliśmy ruchome grafiki i wydarzenie. Dopełnieniem komunikacji były wysyłki newsletterowe.

ROZDANIE NAGRÓD

Po ogłoszeniu wyników zorganizowalismy także nietypową sesję zdjęciową z uczestnikami.

Zdjęcia robilismy zdalnie – za pomocą videorozmowy. Obiektywem naszego fotografa, Nikodema Marka, stały się telefony i komputery zwycięzców, zdjęcia wykonywał on za pomocą printscreenów. Ze zdjęć stworzyliśmy kolejne posty na profil Klubu Klubu Twórców Reklamy. Miały one charakter dźwiękowy, zawierały one wypowiedzi nagrodzonych nagrane przez radio.

NAGRODY

Ostatnim zadaniem było zaprojektowanie nagród upamiętniających wygranie YCC 2020.

Zwycięzcy otrzymali przesyłkę z platynową płytą z QR kodem, który kierował do konkretnego fragmentu audycji radiowej w której dzwoniliśmy do zwycięzcy.

WYNIKI

Znacząco zwiększyliśmy liczbę osób oglądających galę

Dzięki przeniesieniu gali rozdania nagród do internetu, liczba gości gali była znacznie większa niż w poprzednich latach.

⟵  Wróć do listy