L’Oreal Professionnel

Branding, Design, Kampania, Kreacja

STRATEGIA

L’Oreal Professionnel Powermix to produkt do pielęgnacji włosów, który dobierany jest każdorazowo podczas konsultacji z fryzjerem ekspertem. Jednak pielęgnacja włosów, nie jest usługą która często sprzedaje się w salonach fryzjerskich. Kobiety pielęgnują włosy w domu, na własną rękę często przy wykorzystaniu domowych sposobów, takich jak np. produkty spożywcze. Podczas rozmów z przedstawicielkami grupy docelowej dowiedzieliśmy się, że każda kobieta zna nie jedną historię o domowej pielęgnacji, która kończy się spektakularną porażką i zniszczeniem włosów.

CO POWSTAŁO

Postanowiliśmy prowokacyjnie założyć fikcyjną markę – Le’Defaite (z francuskiego „Porażka”) – która przez kilka dni w internecie reklamowała swoje bardzo kontrowersyjne produkty. Wśród nich wysuszające włosy jajko, oklejający miód, przetłuszczający majonez oraz podrażniający skórę głowy ocet jabłkowy.

Wszystkie reklamy zbierały ruch na stronę internetową, która z pozoru przypominała sklep internetowy Le’Defaite. Jednak po kliknięciu, sklep dosłownie rozsypywał się i przenosił odwiedzającego do strony Salon Expert Powermix (L’Oreal Professionnel).

DRUGI ETAP KAMPANII

W drugim etapie kampanii, do tej samej grupy docelowej, która wcześniej widziała Le’Defaite skierowaliśmy kolejne komunikaty. Tym razem mówiliśmy już bezpośrednio o konieczności doboru zindywidualizowanej pielęgnacji. Namawialiśmy do zaprzestania eksperymentów i wybrania pielęgnacji polecanej przez ekspertów L’Oreal Professionnel.