SOS – Szukamy Mamy

Kampania, Kreacja, Strategia

POCZĄTKI WSPÓŁPRACY

Konkurs Young Creatives

Współpraca z Wioskami Dziecięcymi SOS rozpoczęła się od wygranej w konkursie Young Creatives Planners. Zadaniem konkursowym było opracowanie strategii dla kampanii rekrutującej rodziców zastępczych. Po stworzeniu zwycięskiej strategii Wioski poprosiły nas o dokończenie pracy i przygotowanie całej kampanii wraz z pomysłami kreatywnymi.

STRATEGIA

Od początku wiedzieliśmy, że osoby, które pragną zostać rodzicami zastępczymi muszą przejść długi proces rekrutacji wewnętrznej. Nie każdy może bowiem zostać rodzicem zastępczym.

Byliśmy także świadomi, że nie jesteśmy w stanie znaleźć konkretnej grupy, w której występowałaby nadreprezentacja osób, nadających się na rodziców zastępczych. Potrzebowaliśmy dużego zasięgu, aby zebrać jak największą ilość zgłoszeń. Z nich następnie Wioski wybiorą odpowiednich kandydatów.

CO POWSTAŁO?

Stworzyliśmy scenariusze spotów reklamowych, których produkcją zajął się Propeller Film. Dopełnieniem akcji były Key Visuale, rysowane przez dzieci, kampania bannerowa online oraz strona SzukamyMamy.pl, na której zamieściliśmy więcej informacji o Wioskach SOS oraz o wymaganiach dla przyszłych rodziców.

CEL KAMPANII

Zebranie jak największej ilości aplikacji od osób, które czują, że mogłyby zostać rodzicami zastępczymi.

WYZWANIE

Ludzie boją się odpowiedzialności związanej z adopcją.

INSIGHT

To, że czujesz niepokój i boisz się przyjąć na barki taką odpowiedzialność, świadczy o tym, że możesz być dobrym rodzicem.

ODPOWIEDŹ

Pokazać, że obawy przed zostaniem rodzicem zastępczym, są normalne. To dobrze, że je masz. Takich osób właśnie szukamy.

JAK KONSTRUUJEMY KAMPANIĘ

Bazujemy na koncepcie ogłoszeń dzieci poszukujących zaginionych maskotek lub zwierzaków. Tym razem poszukujemy zaginionej mamy. 
Publikujemy rysunki mamy wraz z jej rysopisem.

REZULTATY

Zebrane zgłoszenia od 305 osób ( 212 jednostek opiekuńczych ), co jest wzrostem o 3000% w stosunku do poprzedniej kampanii rekrutacyjnej. 2 000 000 zł earned media przy budżecie mediowym równym 38 000zł. 30 000 wejść na stronę SzukamyMamy.pl w ciągu dwóch miesięcy trwania kampanii.

Kampania zdobyła złotego oraz brązowego Mixxa w 2016 roku.