Pierwsze święta

Kampania, Kreacja, Strategia

W POSZUKIWANIU INSIGHTU

Czyli pierwsze razy dzieciaków...

Kampania świąteczna to kolejny projekt zrealizowany dla stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Naszym zadaniem było przygotowanie komunikacji, która pomoże zebrać fundusze na organizację świąt dla podopiecznych Wiosek.

STRATEGIA

Badania wśród podopiecznych wiosek SOS wykazały, że wiele dzieciaków przeżywa swoje pierwsze właśnie tam. Wcześniej z powodu zaniedbań lub życiowych problemów nie obchodzą świąt.

Brief dla kreacji był prosty – pokażmy, że pierwsze święta osieroconych dzieci obchodzone są dopiero w Wioskach SOS.

KREACJA

Zaproponowaliśmy Wioskom SOS nagranie spotu, który zbudowałby część emocjonalną całej kampanii. Na niej oparliśmy materiały do prasy oraz formaty sprzedażowe w Internecie.

Postanowiliśmy pokazać sceny z życia każdego z nas. Tak, aby w filmie każdy mógł zobaczyć siebie z przed lat. Na końcu każdej historii powinien pojawić się morał. I tutaj nie obyło się bez niego. Wiele dzieci z wiosek SOS dopiero po trafieniu tam, obchodzi swoje pierwsze święta.

CO POWSTAŁO?

Przygotowaliśmy strategię komunikacji, oraz jej rozłożenia w czasie. Podzieliliśmy kampanię na 2 części – emocjonalną i sprzedażową.

Stworzyliśmy scenariusze dwóch spotów reklamowych, dłuższe – 90 sekund – do Internetu, oraz krótsze – 30 sekundowe – do telewizji. Narysowaliśmy również Key Visual całej akcji, oraz reklamy prasowe i projekt strony internetowej.

TEAM PRODUKCYJNY

Produkcją spotów zajął się Propeller film, z którym spędziliśmy dwa dni zdjęciowe.